Wybieramy klimatyzator

person Autor: Paweł Kijko list W: Główna kategoria W: comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 1217

Klimatyzator wybawcą na upalne dni

Jeszcze do niedawna klimatyzatory były mało dostępne, gdyż koszt montażu jak i zużycie prądu klimatyzatora przerastał budżet niejednej rodziny.

Badania dowodzą, że zbyt gorące i wilgotne powietrze ma niegatywny wpływ na nasz organizm i samopoczucie. Optymalną temperaturą w czasie lata jest przedział między 23 a 26°C, natomiast poziom wilgotności powinien mieścić się w granicach między 40-60%.

Klimatyzator może stać się wybawcą na upalne i wilgotne dni- podczas upałów schładza powietrze ale i usuwa nadmietną wilgoć, zapobiegając tworzeniu się grzyba, pleśni i innych niekorzystnych zjawisk.

Pamiętajmy jednak, że regulacja temperatury musi być rozsądna, zaleca się aby różnica pomiędzy klimatyzowanym pomieszczeniem a nieklimatyzowanym wynosiła nie więcej niż 7°C. W innej sytuacji organizm człowieka ma problem z adaptacją. Co więcej w klimatyzowanym pomieszczeniu nie powinno czuć się zbyt dużego podmuchu powietrza, gdyż w przeciwnym wypadku jeżeli prędkość powietrza będzie większa niż 0,2 m/s, zwiększy się ryzyko rozwoju infekcji.

Jaki klimatyzator?

Jednym z najważniejszych parametrów klimatyzatora jest moc chłodznicza, którą możemy wyliczyć na podstawie wykonania dokładnych pomiarów emisji ciepła z urządzeń elektrycznych i ze ścian jak również z pomiarów nasłonecznienia. Jeśli klimatyzator będzie zamontowany w domku jednorodzinnym, to przyjmuje się, że na każdy metr kwadratowy przypisana jest wartość 0,1 KW co oznaczam, że jeżeli pomieszczenie będzie miało 50 m² to należy zamontować klimatyzator o mocy ok 5 KW.

Jeśli odpowiednio dobierzemy moc klimatyzatora do pomieszczenia, to możemy mieć pewność, że zapewnimy sobie optymalną temperaturę podczas największych upałów.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password