-
- Ogrzewanie
- Kotły i piece
- Pompy ciepła
- Grzejniki
- Ogrzewacze wody
- Ogrzewanie podłogowe
- Rozdzielacze
- Pompy obiegowe i cyrkulacyjne
- Zasobniki C.W.U., Bufory
- Sterowniki
- Czujniki tlenku węgla, dymu i czadu
- Filtry i uzdatniacze wody grzewczej
- Chemia instalacyjna
- Filtry magnetyczne
- Filtry siatkowe bez płukania
- Filtry siatkowe z opłukiwaniem
- Filtry siatkowe z płukaniem wstecznym
- Filtry z wkładem wymiennym
- Filtry zgrubne typu Y
- Zmiękczacze wody
- Demineralizatory wody grzewczej
- Magnetoodmulacze
- Odmulacze
- Separatory cząstek stałych
- Separatory powietrza
- Separatory cząstek stałych i powietrza
- Odpowietrzniki automatyczne
- Magnetyzery
- Instalacje wewnętrzne
- Technika instalacyjna
- Buderus
- Kotły gazowe
- Logamax plus GB022
- Logamax plus GB122i(K) (1,9-25,2 kW)
- Logamax plus GB072(K)V2 (2,9-29,7 kW)
- Logamax plus GB172i.2
- Logamax plus GB182i.2
- Logamax plus GB172i (2-42 kW)
- Logamax plus GB172-24i T50
- Logamax plus GB172iT (3-24 kW)
- Logamax plus GB192iT (2,9-26,1/30,0 kW)
- Logamax plus GB192i (2,5-49,9 kW)
- Kotły dwufunkcyjne
- Pakiety
- Kotły olejowe
- Powietrzne pompy ciepła
- Gruntowe pompy ciepła
- Osprzęt do kotłów i pomp ciepła
- Automatyka do kotłów i pomp ciepła
- Podgrzewacze, zasobniki i bufory
- Systemy kominowe
- Kotły gazowe
- Kostrzewa
- Ogrzewanie
Filtruj według
Cena
Cena
-
26 845,00 zł - 55 392,00 zł
Dostępność
Dostępność
Gruntowe pompy ciepła
Pompa ciepła gruntowa to idealne rozwiązanie do nowoczesnego, energooszczędnego domu. Dzięki wykorzystaniu energii geotermalnej możemy cieszyć się stabilnym źródłem ciepła, ponosząc minimalne koszty. Wraz ze wzrostem cen surowców grzewczych coraz więcej osób decyduje się na instalacje gruntowej pompy ciepła, która zapewni ekonomiczne ogrzewanie naszego domu. Zasada działania gruntowej pompy ciepła opiera się na wykorzystaniu energii gruntowej, która jest przekazywana prosto do naszego domu, ogrzewając go. Aby zainstalować gruntową pompę ciepła, niezbędne jest wykonanie stosownych prac ziemnych, jak i również wybranie odpowiedniego modelu pompy. Urządzenia grzewcze marki Galmet wykorzystują wieloletnie doświadczenie i wiedzę ekspertów z zakresu odnawialnych źródeł energii. Decydując się na jedną z gruntowych pomp ciepła firmy Galmet, wybieramy bezpieczne źródło ciepła dla naszego domu.
Jak działa gruntowa pompa ciepła?
Gruntowe pompy ciepła pozyskują energię z głębi gleby, aby później przerobić ją na energię grzewczą dla naszego domu. W przypadku gruntowych pomp energia jest pozyskiwana za pomocą cieczy krążącej w systemie rur wywierconych na terenie naszej posesji. Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje pomp wykorzystujących energię geotermalną, różnicą między nimi zależy od sposobu ułożenia rur z cieczą. Pompa ciepła gruntowa pionowa ma rury wywiercone pionowo w głąb ziemi, takie rozwiązanie pozwala zainstalować pompę nawet na małych posesjach. W odróżnieniu od pionowych pompa ciepła gruntowa pozioma ma rury rozmieszczone poziomo pod powierzchnią naszej działki. Rozwiązanie to wymusza na nas wygospodarowanie odpowiedniego kawałka ziemi, pod którą położymy rury.
Dlaczego warto zdecydować się na gruntowe pompy ciepła?
Niezależenie od rodzaju wybranej przez nas pompy ciepła dość szybko zauważymy korzyści płynące z tego rozwiązania. Wykorzystanie energii geotermalnej sprawia, że nie musimy przejmować się cenami paliw grzewczych. Również dostępność węgla i gazu przestaje być naszym problemem. Pompa ciepła jest urządzeniem praktycznie automatycznym, której obsługa jest dość intuicyjna i prosta. Nawet osoby nieobeznane z nową technologią z pewnością poradzą sobie z jej obsługą. Sam koszt eksploracji pompy jest znacznie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych źródeł ogrzewania. Inwestując w pompę ciepła nie dość, że zyskujemy niezależne źródło ogrzewania, to również dbamy o środowisko, stosując najbardziej ekologiczne źródło ciepła.
Jakie są koszty instalacji gruntowej pompy ciepła?
Koszty instalacji pompy ciepła uzależnione są od sposobu rozmieszczenia rur wypełnionych płynem. Jeśli decydujemy się na poziomie rozmieszczenie kanałów, to koszty będą niższe. Musimy jednak pamiętać, że na terenie, na którym położymy rury, nie można wykonywać robót ziemnych. W przypadku pionowych odwiertów cena będzie wprost proporcjonalna do głębokości, na jaką musimy wykonać odwiert. Niezależnie jednak od rodzaju odwiertów, uniezależniając się od zewnętrznych źródeł ciepła, szybko zauważmy zyski płynące z tej inwestycji.
Aktywne filtry
Existing Account Login Login to your account
Reset Password
New Account Register
Existing Account Login Login to your account
Reset Password
New Account Register