Instalacje miedziane

W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju złączki miedziane zaciskowe, w tym między innymi: kolanko, trójnik czy mufę miedzianą. Pozwalają one poprowadzić instalację CO lub gazu w optymalny sposób. Zastosowanie kształtek miedzianych zaciskanych pozwala skorzystać z najważniejszych zalet instalacji wykonanych z miedzi, czyli:

  • niewielkiej grubości ścianek, która przekłada się na bardzo korzystny stosunek średnicy wewnętrznej do zewnętrznej,
  • wytrzymałości całej instalacji, szczególnie ogniotrwałości i odporności na wysokie temperatury (ważne przy centralnym ogrzewaniu),
  • dużej żywotności, jaką charakteryzuje się miedź.

Kształtki miedziane zaciskowe do gazu i wody spełniają wymagane normy bezpieczeństwa. Mimo sztywności rurek szeroki dostęp kolanek, muf i trójników miedzianych ułatwia kładzenie tego typu instalacji i dopasowywanie ich do kształtu ścian. Choć najczęściej spotyka się kształtki miedziane zaciskowe 28, w naszej ofercie znaleźć można praktycznie wszystkie stosowane w instalacjach wymiary.

Kształtki miedziane zaciskane do gazu i CO w atrakcyjnej cenie to podstawowe wyposażenie każdego instalatora. Zakup muf, kolanek i trójników miedzianych 15, 18, 22 lub 28 mm dokonuje się w czasie przygotowania materiałów do pracy. Jednak w praktyce zdarza się, że do zakończenia pracy brakuje jednej złączki miedzianej. W takiej sytuacji zawsze przydatny jest niewielki zapas tych elementów w swoim samochodzie.

Warto posiadać również rzadziej spotykane elementy jak łuk miedziany 180 stopni. Dość rzadko spotykany w instalacjach domowych, jest czasami niezastąpionym rozwiązaniem, szczególnie blisko kaloryferów lub w ciasnych miejscach. Dlatego też warto zakupić kilka zapasowych kształtek miedzianych zaciskanych do gazu, wody lub innej instalacji:

  • kolanek miedzianych 15, 18 i 28 mm,
  • trójników miedzianych 15, 18 i 28 mm,
  • muf miedzianych 15, 22 i 28 mm,
  • łuków miedzianych 180 stopni,
  • złączek i kształtek miedzianych do CO, wody i gazu.

W ten sposób będziesz zawsze gotowy na sytuację, gdy brakować będzie jednego elementu lub będzie potrzebna jego wymiana.

W przypadku kształtek miedzianych zaciskanych do gazu i innych instalacji nie lutuje się kolejnych elementów ze sobą. Wystarczy połączyć rurkę oraz kształtkę zaciskową miedzianą, a następnie zacisnąć je z wykorzystaniem odpowiedniego urządzenia. Tak wykonane połączenie wykazuje się bardzo dużą szczelnością, głównie dzięki wykorzystaniu obustronnego docisku wokół uszczelnienia. Dlatego też kształtki miedziane zaciskowe do gazu i wody są w pełni bezpieczne. Dodatkowo czas montażu takiej instalacji jest znacznie krótszy niż w przypadku lutowania.

Kolanko oraz inne kształtki miedziane zaciskowe 28 mm lub mniejsze możesz zakupić w naszym sklepie po bardzo atrakcyjnej cenie. Znajdziesz u nas kolanka, trójniki i mufy w typowych rozmiarach 15, 18, 22 czy 28 mm, a także łuki miedziane 180 stopni. Oferujemy także proste złączki i inne kształtki zaciskowe miedziane do każdej instalacji gazu, CO, wody oraz innych. Sprawdź sam, że warto u nas kupować. Jeśli nie możesz znaleźć elementu, którego szukasz, napisz do nas, a postaramy się pomóc w dostaniu potrzebnej kształtki.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password