Rodzaje klimatyzatorów

person Autor: Paweł Kijko list W: Główna kategoria W: comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 9776

Zanim zdecydujemy się na zakup klimatyzatora dobrze jest zapoznać się jakie są dostępne i który będzie najlepszy. Kilka rodzai klimatyzatorów będzie opisanych w skrócie poniżej.

Klimatyzator przenośny monoblokowy

Jest to prosty w działaniu i stosunkowo tani sprzęt, najlepszy do małych pomieszczeń. Powinien być zamontowany bezpośrednio przy oknie, a rura odprowadzająca ciepło powinna być przeciągnięta na zewnątrz (co może stanowić duże niedogodności). Przy wyborze tego klimatyzartora musimy mieć stale uchylone okno, co sprawia, że klimatyzator nie działa  wydajnie.

Co więcej najtańsze klimatyzatory mają duże gabaryty, głośno pracują i są wyposażone jedynie w pojedyncze rury odprowadzające, co sprawia, że tworzy się podciśnienie w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Jednym z większych atutów tego rozwiązania będzie łatwość w montażu, prosta konstrukcja i brak wymogu pozwolenia na montaż od właściciela lokalu czy administracji.

Klimatyzator przenośny split

Tego typu urządzenie nieznacznie różni się od klimatyzatora stacjonarnego, jedynie ma mniejsze rozmiary i jest mobilny. Składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej więc jest znacznie cichszy od urządzenia monoblokowego. W trakcie pracy urządzenia również musi być uchylone okno, jednak średnica rury jest znacznie mniejsza niż u poprzednika dzięki czemu jest lepsza wydajność urządzenia.

Klimatyzator stacjonarny monoblokowy

Tego typu urządzenie składa się tylko z jednego elementu, dlatego należy umiejscowić go we wnęce okiennej bądź specjalnym otworze ściennym. Parownik jest po wewnętrznej stronie pomieszczenia, a skraplacz zewnętrznej. Najczęściej stosowany jest do małych pomieszczeń. Średnio skomplikowany do montażu, jednak generuje dość spory hałas. Decydując się na ten rodzaj klimatyzatora musimy wiedzieć, że jeśli nie został on ujęty w planach podczas budowy domu czy remontu mieszkania, to przestrzeń dla niego będzie wymagała przeróbki m.in. kucie ścian, żeby ciepłe powietrze mogło być odprowadzone na zewnątrz.

Klimatyzator stacjonarny split

Jest najczęściej wybieranym urządzeniem ze względu na jakość, wydajność i niski poziom hałasu. Aby go jednak zamontować potrzebna jest pomoc fachowców. Przeznaczony jest zarówno do mniejszych jak i większych pomieszczeń.

W sprzedaży dostępne są też klimatyzatory multisplit, które można montować w paru pomieszczeniach w domku. Są one jednym z droższych rozwiązań, jednak  charakteryzują się nowoczesną technologią oraz łatwością korzystania, gdyż niektóre z modeli posiadają sterujący pilot.

Dodatkową funkcją jest możliwość ogrzania pomieszczeń, co jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż ogrzewanie grzejnikami elektrycznymi.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password