Systemy Kan-therm Steel i Press – jakie są między nimi różnice?

person Autor: Moskal list W: Główna kategoria W: comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 2600

Tworzenie instalacji domowych nie musi być trudne. Jak pokazują nowoczesne systemy Kan-therm, wykonać ją może nawet nowicjusz. I to w szybki oraz bezpieczny sposób. Poniżej przedstawiamy dwa najbardziej atrakcyjne modele tego systemu oznaczone nazwami Steel i Press. Sprawdź, jakie instalacje możesz wykonać z ich pomocą.

Tworzenie instalacji domowych nie musi być trudne. Jak pokazują nowoczesne systemy Kan-therm, wykonać ją może nawet nowicjusz. I to w szybki oraz bezpieczny sposób. Poniżej przedstawiamy dwa najbardziej atrakcyjne modele tego systemu oznaczone nazwami Steel i Press. Sprawdź, jakie instalacje możesz wykonać z ich pomocą.

Nowoczesna technologia Press

Łączenie poszczególnych elementów i złączek z pomocą technologii Press jest niezwykle proste. Do stworzenia nawet najbardziej skomplikowanego układu rur wystarczy tylko zestaw elementów oraz zaciskarka. Wykluczenie procesu spawania czy gwintowania pozwala zająć się tym zadaniem także osobom nigdy niemającym do czynienia z takimi układami.

Różnice między systemami Kan-therm Steel i Press

Główna różnica między omawianymi systemami wynika z ich budowy. Kan-therm Steel to metalowe rury i kształtki posiadające pierścienie zaciskowe od łatwego montażu. Natomiast w przypadku systemu Press mamy do czynienia z polietylenowymi rurkami wielowarstwowymi z aluminiową wkładką. Natomiast kolanka, mufy i złączki wykonane są albo z wytrzymałego mosiądzu albo z tworzywa PPSU.

Z tego względu system Steel można stosować wszędzie tam, gdzie występuje ciśnienie nawet do 16 barów oraz skrajne temperatury w zakresie –35 do 135. Natomiast Kan-therm Press jest uniwersalnym systemem do szerokiej gamy zastosowań.

System Kan-therm Steel – zastosowanie

Ze względu na dużą odporność systemu Kan-therm Steel nadaje się on doskonale w przypadku wykonywania:

  • instalacji centralnego ogrzewania w układzie zamkniętym,
  • instalacji wody lodowej.

Jednak możliwe są również inne, specjalistyczne zastosowania tego systemu. Wystarczy wykonać telefon lub napisać mejl do Działu Doradztwa Technicznego KAN, a następnie wyjaśnić, jak działać będzie planowana instalacja. Na podstawie dokumentacji technicznej pracownik określi, czy takie zastosowanie będzie bezpieczne z wykorzystaniem systemu Kan-therm Steel.

System Kan-therm Press – zastosowanie

Kan-therm Press to uniwersalne rozwiązanie sprawdzające się w przypadku typowych instalacji domowych. Najczęściej wykorzystywany jest do:

  • instalacji ciepłej wody użytkowej,
  • instalacji zimnej wody,
  • instalacji ciepła technologicznego,
  • instalacje sprężonego powietrza w przemyśle,
  • centralnego ogrzewania i chłodzenia.

Jest to system nie tylko łatwy w montażu, ale także niezwykle bezpieczny. Oprócz budowy zabezpieczającej przed dyfuzją tlenu posiada także unikatowy system informowania o niewłaściwie wykonanych połączeniach złączek, kolan i muf. Dzięki temu przed uruchomieniem możesz sprawdzić, czy instalacja jest wykonana prawidłowo.

Który system wybrać do swojego domu?

Zarówno system Steel, jak i Press doskonale sprawdzą się w każdym domu. Systemy te służą do innego typu instalacji, ale należą do tej samej rodziny Kan-therm, zapewniającej łatwy i bezpieczny montaż. Jeśli zastanawiasz się, który system lepiej sprawdzi się w danym zastosowaniu, odwiedź nasz sklep lub zadzwoń do nas. Nasi doświadczeni pracownicy podpowiedzą, które rozwiązanie będzie optymalne w Twoim przypadku.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password