kurtyny powietrzneZbliża się zima, więc jak co roku właściciele lokali, sklepów stają przed dylematem efektywnego ogrzewania. Im więcej klientów tym częściej otwierane drzwi co wiąże się z dużą utratą ciepła. Jak więc zapobiec takim sytuacjom i obniżyć opłaty za ogrzewanie? 

            Przy dużym natężeniu ruchu każde otwarcie drzwi powoduje napływ zimnego powietrza i straty energii. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się kurtyna powietrzna. Jest to urządzenie, dzięki któremu za pomocą strumienia powietrza tworzona jest skuteczna bariera zmniejszająca straty energii cieplnej w okresie zimowym jak i chłodu w czasie upałów. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy korzyści o każdej porze roku. Dodatkową zaletą posiadania kurtyny powietrza jest ograniczenie przedostawania się do środka pomieszczenia wszelkich zanieczyszczeń jak: kurz, pyłki, spaliny, nieprzyjemne zapachy. Często kasy lub punkty obsługi Klienta usytuowane są na przeciągach co sprawia, że Klient niechętnie przy nich staje. Eliminacja podmuchów w chłodne dni, szczególnie przy wejściu   poprawia komfort przebywania w danym pomieszczeniu nie tylko dla Klientów ale i dla obsługi. Najczęściej z takich kurtyn korzystają sklepy, obiekty handlowo-usługowe, magazyny, urzędy, biurowce, restauracje, kluby i hotele i wiele innych.

 

W jaki sposób dobrać odpowiednią kurtynę powietrzną ?

Urządzenie musi być dobrane przede wszystkim do wielkości otworu drzwiowego. Strumień wytworzony przez kurtynę, aby skutecznie tworzył barierę przed czynnikami zewnętrznymi musi być umiejscowiony na całej szerokości wejścia. Można łączyć kurtyny w zespoły, tak aby spełniały swoje zadanie nawet na nietypowych, bardzo szerokich wejściach. Poza szerokością musimy wziąć też pod uwagę wysokość przestrzeni wejścia. Jeśli ustawilibyśmy kurtynę zbyt wysoko może się okazać, że strumień przy podłodze będzie miał zbyt mała prędkość w konsekwencji czego urządzenie będzie miało małą produktywność i nie będzie spełniać swoich funkcji.

 

Kurtyna bez czy z nagrzewnicą?

Kurtyna wyposażona w nagrzewnicę często wspomaga dogrzewanie lokalu. Natomiast kurtyna powietrza bez tego dodatku powoduje nadmuch z powietrza zassanego z wnętrza pomieszczenia i służy do zabezpieczenia pomieszczeń klimatyzowanych. Wybór rodzaju urządzenia zależy oczywiście od preferencji danego właściciela. Niezwykle wygodne jest sterowanie urządzeniem za pomocą pilota, dodatkowego sterownika ściennego lub czujnika drzwiowego. Kurtyna powietrzna.

 

Dzięki kurtynom powietrza jest możliwość oszczędności nawet o ok 60- 80 %. Same urządzenia nie są drogie a dają wiele korzyści.