klimatyzacjaW niektórych domach pomimo gorącego lata temperatura wydaje się być optymalna i domownicy czują się komfortowo. W innych zaś zaledwie lekko ciepłe dni wydają się trudne do zniesienia bo panuje w nich gorąc, wilgoć i duchota. I w takich właśnie sytuacjach z pomocą przychodzi nam system klimatyzacji.

Szklane ściany, duże okna i drzwi tarasowe latem sprawiają kłopoty, przyczyniając się do zbyt dużego nagrzewania się pomieszczenia. Pomocne mogą okazać się zewnętrzne rolety, które oddają nagromadzone ciepło na zewnątrz, jednak czasami i to nie wystarcza. Czasami dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie izolacji ścian zewnętrznych, która dobrze dobrana i wykonana jest gwarancją tego, że zimą nie będzie strat ciepła a latem ciepło nie będzie przekazywane zbyt intensywnie do środka. Na szybkie nagrzewanie się pomieszczenia ma wpływ też wysokość pomieszczenia. Ponieważ ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego, mniej będziemy odczuwać ten dyskomfort w pomieszczeniach wyższych niż standardowe 2,5-2,7 m.

Wszystkie te działania pomogą nam w lekkim obniżeniu temperatury jednak dają minimalny skutek w porównaniu do systemów klimatyzacji. Klimatyzacja daje ogromny komfort termiczny, schładzając w bardzo krótkim czasie temperaturę zgodną z naszymi oczekiwaniami. Dodatkowym atutem nowoczesnych klimatyzatorów jest oprócz ochładzania, możliwość ogrzewania, osuszania oraz oczyszczania powietrza wewnętrznego. Co więcej niektóre modele klimatyzatorów ochronią użytkowników przed uporczywymi zapachami, bakteriami, alergenami, wirusami i mikroskopijnymi drobinkami kurzu.