Klimatyzacja w biurze

person Autor: Paweł Kijko list W: Główna kategoria W: comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 52

Jeśli chodzi o klimatyzację w biurze to nie trzeba wspominać, że podnosi ona znacznie komfort pracy a przy okazji oczyszcza pomieszczenie z zanieczyszczeń. Jednym z bardziej ekonomicznych rozwiązań jest wentylacja z możliwością odzyskania ciepła. Jeżeli w jednym pomieszczeniu pracuje więcej niż jedna osoba, to najlepszym wyjściem będzie korzystanie z indywidualnego systemu regulacji mikroklimatu, gdzie użytkownik będzie mógł ustawić parametry, jakie mu w danym momencie odpowiadają.

Zadbajmy o klimatyzację

Odpowiednio dbając o klimatyzację będziemy mogli cieszyć się z jej funkcjonowania przez długie lata. Klimatyzacja musi być regularnie czyszczona, żeby nie stała się źródłem bakterii i grzybów, które jak wiadomo wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. Producenci zalecają aby kompleksowo czyścić klimatyzację przynajmniej dwa razy do roku – przed rozpoczęciem sezonu i zaraz po jego zakończeniu. Szczególnie warto zadbać o filtry. Dbając o serwis i czyszczenie układów wydłużymy żywotność urządzenia dzięki czemu obniżymy ewentualne koszty związane z częstymi naprawami urządzenia.

Pamiętajmy, że większa część kosztów to systemy klimatyzacji i wentylacji i ewentualne późniejsze prace serwisowe, dlatego powinniśmy już w fazie projektowania zorganizować współpracę między architektem i projektantem instalacji aby zoptymalizować koszty.

Znaczenie klimatyzacji w biurze

Udowodniono, że w pomieszczeniach biurowych, gdzie jest duszno, a wietrzenie jest ograniczone spada wydajność naszej pracy. Najlepsze wyniki osiągamy, gdy temperatura waha się między 20 a 23 °C. Dzięki wymianie powietrza i zastosowaniu filtrów, klimatyzacja oprócz regulowania temperatury, oczyszcza powietrze z bakterii, pyłów i kurzu co korzystnie wpływa na nasze samopoczucie.

Dopasowanie do potrzeb

Najczęściej w biurach stosuje się systemy klimatyzacyjne z dwustopniowym uzdatnianiem powietrza, klimatyzatory typu multisplit lub naścienne. Mogą to być również klimatyzatory kasetonowe albo kanałowe.

Nowoczesne jednostki klimatyzacyjne przystosowane są do pracy w taki sposób, że osiągają bardzo dobre parametry wydajności chłodniczej oraz posiadają zaawansowane systemy sterowania. Przy nowoczesnych HVAC mamy do czynienia z instalacją grzewczo-klimatyzacyjną oraz wentylacyjną w jednym, które mogą pracować razem bądź niezależnie od siebie.

Optymalnym technologicznie rozwiązaniem biurowym może być np. jednostka kasetonowa kompaktowa 4-stronna TMV 5, która świetnie wkomponowuje się w układ sufitów podwieszanych oraz dostarczy równomierny obieg powietrza i temperatury w pomieszczeniu.

Wybór odpowiedniej klimatyzacji należy do nas, musimy jednak pamiętać, że obojętnie czym się będziemy kierować przy kupnie, musimy w późniejszym okresie zadbać o regularne czyszczenie, żeby klimatyzacja służyła nam przez lata

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password