Opinie o Nas

Top

Buderus Logamax GB162

Maksymalnie wykorzystana energia – Logamax plus GB162V3

W porównaniu z konwencjonalnymi źródłami ciepła, gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB162V3 trzeciej generacji jest w stanie zaoszczędzić nawet do 15% energii, natomiast w odniesieniu do instalacji tradycyjnych – oszczędność może wynosić aż 30%. Jednak to jeszcze nie wszystko! Ten nowoczesny kocioł wiszący ma wiele innych doskonałych rozwiązań, które ułatwiają oszczędzanie.

Innowacyjne rozwiązania
W kotle Logamax plus GB162V3 zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań technicznych, które wraz z technologią kondensacyjną zapewniają wyjątkowe połączenie wydajności, oszczędności oraz ogromnej wygody w codziennym użytkowaniu. Dzięki technologiom zintegrowanym w kotle Logamax plus GB162V3, można bez problemu osiągnąć sprawność sięgającą 110,5%, a tym samym zaoszczędzić 15 - 30% energii. Kocioł GB162V3 został wyposażony w innowacyjny wymiennik ciepła ALU plus, modulowany palnik ceramiczny ETA plus, system sterowania EMS / EMS Plus oraz modulowaną pompę z regulowanymi obrotami FLOW plus. Wszystko to ukryte jest w niezwykle atrakcyjnej formie, która została wyróżniona w prestiżowym konkursie IF Produkt Design Award.

Oszczędność miejsca
Ogromne możliwości kotła zostały zamknięte w niezwykle małej obudowie. Można go wpasować praktycznie wszędzie, bez obawy o ograniczenia związane z odległością od ścian bocznych.

Ogrzewanie i ciepła woda
Logamax plus GB162V3 oferowany jest zarówno w wersjach przystosowanych do współpracy z nowoczesnymi stojącymi podgrzewaczami c.w.u. Logalux (moce modulowane do 15, 25, 35, 45 kW), jak i ze zintegrowanymi wiszącymi podgrzewaczami c.w.u. o pojemności 40 litrów (moc do 30 kW).

Technologia ALU plus – wyznaczamy nowe standardy
Wysoką trwałość i wydajność kocioł Logamax plus GB162V3 zawdzięcza wyjątkowej konstrukcji wymiennika ciepła, który został wykonany w innowacyjnej technologii – ALU plus. Ta przyszłościowa technologia zoptymalizowana jest pod kątem wymiany ciepła, przepływów i uszlachetniania powierzchni wymiennika ciepła, co wpływa na zwiększenie jego trwałości. Polimeryzacja plazmowa tworzy na powierzchni rur żebrowych wymiennika ciepła powłokę z gazowych monomerów, wytrzymującą nawet najbardziej agresywne warunki korozyjne. Powłoka ta, chroni rury żebrowe wymiennika przed korozją i zanieczyszczeniami.

ETA plus – inteligentny i oszczędny tryb pracy palnika
Gdy na zewnątrz jest wysoka temperatura, system grzewczy powinien pracować z mniejszą mocą i zużywać mniej energii. Dzięki ETA plus, zakres modulacji od 17 do 100% mocy sprawia, że kocioł GB162 jest wyjątkowo oszczędny, ponieważ zapewnia optymalne dopasowanie mocy w pełnym zakresie oraz modulację do dolnego zakresu mocy, z zadziwiająco małą ilością startów.

FLOW plus – dodatkowa oszczędność energii elektrycznej
Kocioł Logamax plus GB162V3 wyposażony jest w pompę z regulowanymi obrotami, która perfekcyjnie steruje przepływem czynnika grzewczego względem mocy, wyrównując jednocześnie ciśnienie w instalacji grzewczej. Jest to dodatkowa zaleta, ponieważ pompa ta potrzebuje wyjątkowo mało energii elektrycznej.

EMS Plus – zaawansowane zarządzanie energią Automatyka
Logamatic EMS Plus, to specjalistyczny system zarządzania energią zorientowany na wydajną, oszczędną i spójną pracę całej instalacji grzewczej, a także łatwą i wygodną obsługę. Kocioł Logamax plus GB162 może również współpracować z zaawansowaną automatyką Logamatic 4000, a nawet z wyjątkowo komfortowym systemem obsługi zdalnej EasyControl.

1 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

Siatka Lista

1 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

Siatka Lista