Opinie o Nas

Top

74 produkt(ów)

Ustaw kierunek rosnący

Płytowe wymienniki ciepła

czwartek, 1 lutego 2018 09:55:26 Europe/Berlin

Pozytywnym aspektem płytowych wymienników jest wysoka sprawność przy kompaktowych wymiarach. Mają szerokie zastosowanie m.in. w ciepłownictwie, wykorzystaniu ciepła odpadowego, chłodnictwie, ale również w instalacjach basenowych oraz przygotowaniu c.w.u. i instalacji c.o. W obecnej chwili wszystko, co jest budowane, musi być energooszczędne, dlatego rola odzysku ciepła w instalacjach stale rośnie.

Czytaj dalej...
0 Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Palniki do pieca na olej

wtorek, 30 stycznia 2018 21:02:50 Europe/Berlin

Piece na olej w większości sprzedawane są w komplecie z palnikiem. Czasem jednak producenci dają klientowi możliwość wyboru. Sprawdźmy zatem jakie mamy rodzaje palników i czym się charakteryzują.

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Zamiast ręcznego odśnieżania

wtorek, 30 stycznia 2018 16:24:56 Europe/Berlin

Często na chodnikach, podjazdach czy schodach zalega śnieg, który może być przyczyną wielu wypadków. Jeśli nie jesteśmy fanami ręcznego odśnieżania i szukamy alternatywy to idealnym rozwiązaniem mogą okazać się elektryczne kable grzejne lub maty. Sprawdź jak można je zainstalować i układać i na co warto zwrócić uwagę.

 

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Ogrzewanie ścienne

piątek, 19 stycznia 2018 11:06:51 Europe/Berlin

Jest kilka sposobów ogrzewania domu. Jednym z popularniejszych rozwiązań  oprócz tradycyjnych kaloryferów jest ogrzewanie podłogowe. Coraz częściej również wybierane jest ogrzewanie ścienne. Jakie są zalety a jakie wady ogrzewania podtynkowego i czy takie ogrzewanie jest dobre dla każdego? O tym w artykule poniżej

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Piec na pellet - najważniejsze informacje

poniedziałek, 25 grudnia 2017 06:22:33 Europe/Berlin

Co powinniśmy sprawdzić przed zakupem kotła na pellety? Co wpływa na sprawność kotła na pellety? Czy oprócz ekologii można znaleźć inne zalety pelletów? Na te pytania odnajdziemy odpowiedź poniżej.

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Od czego zależy koszt ogrzewania?

piątek, 6 października 2017 17:18:42 Europe/Berlin

koszty ogrzewania

Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie własnego domu. Na rynku odnajdziemy ogromny wybór urządzeń grzewczych. Które rozwiązanie jest najbardziej ekonomiczne?

Czytaj dalej...
1 Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Piec na pellet – który kocioł wybrać do ogrzewania mieszkania?

piątek, 21 lipca 2017 08:47:06 Europe/Berlin

Kostrzewa Mini BIO 20kw NE - MB 20 KWZakup pieca na pellet to zwykle wydatek na kwotę kilku, maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych. Warto dokładnie przeanalizować taką inwestycję. Który kocioł wybrać i na jakie czynniki zwrócić szczególną uwagę?

PODAJNIKI

Kotły używane do spalania pelletu posiadają przeważnie w wyposażeniu zbiornik paliwa wraz z automatycznym podajnikiem. Podajniki te służą do transportu paliwa ze zbiornika do paleniska. W sprzedaży obecnie funkcjonują podajniki ślimakowe lub pneumatyczne, które potrafią dostarczać pellet nawet na odległość kilkudziesięciu metrów. Umożliwia to przechowywanie opału nawet w osobnym pomieszczeniu oddalonym w sporej odległości od kotłowni.

Czytaj dalej...
0 Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

KOSZTY MONTAŻU I UŻYTKOWANIA KOTŁA NA PELLETY

piątek, 21 lipca 2017 08:40:30 Europe/Berlin

kostrzewa twin bio 16kwKotły na pellety są bardzo nowoczesnym i dużo efektywniejszym rozwiązaniem do spalania paliw stałych. Ich obsługa jest bardzo prosta dzięki w pełni automatycznemu systemowi kontroli urządzenia.

Pellety jako paliwo to zjawisko najmłodsze na naszym rynku.  Około 10 lat wstecz znajomość tematu w Polsce byłą praktycznie zerowa. Obecnie ten granulat jest jednym z najpopularniejszych paliw. Dużą zaletą pelletu jest fakt, że nie powoduje zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Podczas procesu spalania pelletu wytwarza się praktycznie dokładnie tyle samo dwutlenku węgla ile pochłaniają drzewa potrzebne na ich wytworzenie. Bilans emisji dwutlenku węgla do atmosfery jest więc zerowy.

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

JAK MĄDRZE WYBRAĆ KOCIOŁ NA PELLET?

piątek, 21 lipca 2017 08:31:45 Europe/Berlin

wybór kotła na pelletDecydując się na zakup kotła musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku - kilkunastu tysięcy złotych. By nie żałować wydanych pieniędzy warto dokładnie przemyśleć tę decyzję po to, by zakup był dopasowany do naszych rzeczywistych potrzeb. Co dokładnie należy wiedzieć planując kupno kotła na pellet? Postaram się to wyjaśnić w poniższym artykule.

ZAPALARKI I PODAJNIKI

Kotły obecnie dostępne na rynku najczęściej w standardzie są wyposażone w automatyczne podajniki i zbiorniki paliwa. Zadaniem podajników jest dostarczenie paliwa ze zbiornika wprost do paleniska. W ofercie dostępne są podajniki ślimakowe lub pneumatyczne. Dzięki zamontowaniu tych podajników możliwy jest transport paliwa nawet na odległość kilkudziesięciu metrów, więc opał można magazynować w innym pomieszczeniu z dala od kotłowni.

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

JAK DZIAŁAJĄ PIECE NAJNOWSZEJ GENERACJI? CZYM SA KOTŁY NA PELLET?

środa, 19 lipca 2017 22:57:18 Europe/Berlin

kotły na pellet działanieW dzisiejszych czasach kotły na pellety są bardzo popularnym rozwiązaniem. Ich wielką zaletą jest wysoka efektywność, dodatkowo są ekologiczne i bardzo łatwe w obsłudze.  Takie kotły są również praktycznie w pełni automatyczne oraz bardzo łatwe w regulacji, co dodatkowo zwiększa ich uznanie.

Pellet to dobrej jakości odmiana biomasy. Spalanie pelletu w piecu nie powoduje powstawania spieków, co dodatkowo wpływa na wydajność i prawidłową pracę urządzenia.

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted By Paweł Kijko

74 produkt(ów)

Ustaw kierunek rosnący