Opinie o Nas

Top

69 produkt(ów)

Ustaw kierunek rosnący

Od czego zależy koszt ogrzewania?

piątek, 6 października 2017 17:18:42 Europe/Berlin

koszty ogrzewania

Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie własnego domu. Na rynku odnajdziemy ogromny wybór urządzeń grzewczych. Które rozwiązanie jest najbardziej ekonomiczne?

Czytaj dalej...
0 Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Piec na pellet – który kocioł wybrać do ogrzewania mieszkania?

piątek, 21 lipca 2017 08:47:06 Europe/Berlin

Kostrzewa Mini BIO 20kw NE - MB 20 KWZakup pieca na pellet to zwykle wydatek na kwotę kilku, maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych. Warto dokładnie przeanalizować taką inwestycję. Który kocioł wybrać i na jakie czynniki zwrócić szczególną uwagę?

PODAJNIKI

Kotły używane do spalania pelletu posiadają przeważnie w wyposażeniu zbiornik paliwa wraz z automatycznym podajnikiem. Podajniki te służą do transportu paliwa ze zbiornika do paleniska. W sprzedaży obecnie funkcjonują podajniki ślimakowe lub pneumatyczne, które potrafią dostarczać pellet nawet na odległość kilkudziesięciu metrów. Umożliwia to przechowywanie opału nawet w osobnym pomieszczeniu oddalonym w sporej odległości od kotłowni.

Czytaj dalej...
0 Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

KOSZTY MONTAŻU I UŻYTKOWANIA KOTŁA NA PELLETY

piątek, 21 lipca 2017 08:40:30 Europe/Berlin

kostrzewa twin bio 16kwKotły na pellety są bardzo nowoczesnym i dużo efektywniejszym rozwiązaniem do spalania paliw stałych. Ich obsługa jest bardzo prosta dzięki w pełni automatycznemu systemowi kontroli urządzenia.

Pellety jako paliwo to zjawisko najmłodsze na naszym rynku.  Około 10 lat wstecz znajomość tematu w Polsce byłą praktycznie zerowa. Obecnie ten granulat jest jednym z najpopularniejszych paliw. Dużą zaletą pelletu jest fakt, że nie powoduje zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Podczas procesu spalania pelletu wytwarza się praktycznie dokładnie tyle samo dwutlenku węgla ile pochłaniają drzewa potrzebne na ich wytworzenie. Bilans emisji dwutlenku węgla do atmosfery jest więc zerowy.

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

JAK MĄDRZE WYBRAĆ KOCIOŁ NA PELLET?

piątek, 21 lipca 2017 08:31:45 Europe/Berlin

wybór kotła na pelletDecydując się na zakup kotła musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku - kilkunastu tysięcy złotych. By nie żałować wydanych pieniędzy warto dokładnie przemyśleć tę decyzję po to, by zakup był dopasowany do naszych rzeczywistych potrzeb. Co dokładnie należy wiedzieć planując kupno kotła na pellet? Postaram się to wyjaśnić w poniższym artykule.

ZAPALARKI I PODAJNIKI

Kotły obecnie dostępne na rynku najczęściej w standardzie są wyposażone w automatyczne podajniki i zbiorniki paliwa. Zadaniem podajników jest dostarczenie paliwa ze zbiornika wprost do paleniska. W ofercie dostępne są podajniki ślimakowe lub pneumatyczne. Dzięki zamontowaniu tych podajników możliwy jest transport paliwa nawet na odległość kilkudziesięciu metrów, więc opał można magazynować w innym pomieszczeniu z dala od kotłowni.

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

JAK DZIAŁAJĄ PIECE NAJNOWSZEJ GENERACJI? CZYM SA KOTŁY NA PELLET?

środa, 19 lipca 2017 22:57:18 Europe/Berlin

kotły na pellet działanieW dzisiejszych czasach kotły na pellety są bardzo popularnym rozwiązaniem. Ich wielką zaletą jest wysoka efektywność, dodatkowo są ekologiczne i bardzo łatwe w obsłudze.  Takie kotły są również praktycznie w pełni automatyczne oraz bardzo łatwe w regulacji, co dodatkowo zwiększa ich uznanie.

Pellet to dobrej jakości odmiana biomasy. Spalanie pelletu w piecu nie powoduje powstawania spieków, co dodatkowo wpływa na wydajność i prawidłową pracę urządzenia.

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted By Paweł Kijko

Wybuch kotła

piątek, 12 maja 2017 22:55:25 Europe/Berlin

wybuch kotłaWybuchy na kotle nie są niczym przyjemnym a co więcej mogą być niebezpieczne. Można jednak zapobiec takim sytuacjom.

Jak odróżnić wybuch w kotle od wybuchu kotła?

Wybuch w kotle to raptowny zapłon mieszanki palnego gazu i powietrza.

Natomiast w trakcie wybuchu kotła dochodzi do rozerwania płaszcza wodnego przez wodę pod postacią pary z powodu przegrzania instalacji. Żeby jednak doszło do takiej sytuacji użytkownik musiał wcześniej nie stosować się do przepisów i wytycznych w trakcie wykonywania instalacji.

Czytaj dalej...
0 Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Jaki piec na pellet kupić do domu?

sobota, 15 kwietnia 2017 20:37:57 Europe/Berlin

Choć piec na pellet to spory wydatek jednak warto pomyśleć o takiej inwestycji. Przebiega w nich bowiem ekonomiczny, efektywny a zarazem ekologiczny proces spalania co jest niezwykle ważne. Jeśli zdecydujemy się na zakup ww pieca na co powinniśmy zwrócić uwagę? Jakimi kryteriami się kierować przy wyborze kotła na pellet?

Zacznijmy od początku.

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Ubóstwo energetyczne

piątek, 24 marca 2017 09:54:10 Europe/Berlin

Każdego roku kilka milionów Polaków odczuwa zimno w swoich domach w okresie grzewczym.  Czym jest ubóstwo energetyczne i jak sobie z nim radzimy oraz co ma z tym wszystkim wspólnego smog? O tym w poniższym artykule.

Ubóstwo energetyczne to sytuacja, w której koszty ogrzewania są boleśnie odczuwane, a nawet czasem stanowią duże wyzwanie dla domowników. Zapewnienie satysfakcjonującego ciepła staje się wręcz niemożliwe dla osób z niskim dochodem, z dużym metrażem do ogrzania lub gdy budynek jest w złym stanie technicznym, co sprzyja ubytkom ciepła. Zdarza się nawet tak, że osoba dobrze zarabiająca nie będzie w stanie udźwignąć finansowo ogrzewania zbyt dużej dla siebie powierzchni.

Czytaj dalej...
Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Dym a jakość spalania

poniedziałek, 27 lutego 2017 19:28:39 Europe/Berlin

dymDym powstały na skutek spalania węgla lub drewna może być różny — od przezroczystego aż po gęsty i nieprzyjemnie pachnący. Co wpływa na jego odmienność? O tym dowiemy się w poniższym artykule

 

Ilość, gęstość i zapach dymu jest w dużej mierze uzależniony od etapów spalania, na które ma wpływ temperatura panująca w palenisku. W momencie, gdy temperatura paleniska nie powoduje zapłonu substancji lotnych zostają one przekazane w formie surowej w komin, na skutek czego pojawia się smoła i sadza. Jeśli temperatura jest bardzo wysoka to dymu jest stanowczo mniej oraz nie mamy do czynienia z gęstą zawiesiną oparów smoły.

Czytaj dalej...

Tagi:

Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

Jak ogrzewać - co powinieneś wiedziec

środa, 22 lutego 2017 13:28:51 Europe/Berlin

Często użytkownicy kotłów wychodzą z założenia, że im krócej będą palić tym pojawią się większe oszczędności. Co więcej część z nich dochodzi do wniosku, że ogrzewając pomieszczenia tylko wieczorem a za dnia nie paląc wcale wychodzą na tym korzystniej ekonomicznie.

Nawet jeśli przez większość czasu nie ma nas w domu bo jesteśmy w pracy to niewłaściwym rozwiązaniem jest obniżanie temperatury do 16 ºC, a następnie podgrzewanie po pracy w ciągu godziny do temperatury 22ºC. W tak krótkim czasie ogrzane zostaje samo powietrze, natomiast wychłodzone ściany już nie. Takie ogrzewanie daje więc złudne, krótkotrwałe ciepło. Niestety nasze odczucie ciepła przez krótką chwilę nie jest miarodajne, gdyż w każdym dniu może być różny nasz stan zdrowia. Jeśli tygodniami jest wychładzany dom przez obniżanie w ciągu dnia temperatury, to z całą pewnością dom czy mieszkanie jest stale niedogrzane.

Czytaj dalej...

Tagi:

Komentarze | Posted in Poradniki By Paweł Kijko

69 produkt(ów)

Ustaw kierunek rosnący